Akcja Murale w Polsce

Stwórzmy razem ogólnopolską galerię murali

Dowiedz się więcej

Idea

Akcja Murale w Polsce to idea pokazania sztuki ulicznej na jednej mapie w bezpłatnej aplikacji mMieszkaniec. Celem ruchu jest stworzenie w telefonie, jednym miejscu - Murale w Polsce, ogólnopolskiej galerii murali. Każdy ma możliwość zamieszczenia swojego zdjęcia muralu.

Poprzez akcję chcemy stworzyć niespotykaną galerię, ułatwić dotarcie do miejsc, w których można je podziwiać oraz zainicjować powstanie społeczności Tropicieli Murali w Polsce.

Działania łączą pasjonatów murali i fanów wędrówek po Polsce. To inspiracja do dzielenia się i podążania szlakami sztuki ulicznej.

To radość obcowania i dzielenia się widokami wielkoformatowych malowideł ściennych, które istnieją w przestrzeni publicznej po to, by nieść konkretne przesłanie, by o czymś mówić i nakłaniać do podejmowania dialogu. A dla lokalnych samorządów mogą być świetnym pretekstem do odwiedzenia przez turystów miejsc w ich przestrzeni publicznej.

Już wkrótce będziemy planować wspólne trasy i wyprawy Tropicieli Murali z całej Polski. To proste - wyślij zdjęcie, na którym nie widać żadnych osób - zgłoś mural i dołącz do ogólnopolskiej społeczności Tropicieli Murali w Polsce.

Zgłoś Mural

Użyj formularza i dołącz do ogólnopolskiej społeczności Tropicieli Murali w Polsce.

Dołącz do akcji

Galeria zdjęć dostępna w bezpłatnej aplikacji mMieszkaniec

Co to jest mural? Definicja jest prosta:

to wielki ścienny obraz, który upiększa miejską przestrzeń, dodaje koloru i sprawia, że nawet zwyczajny blok może wyglądać jak dzieło sztuki. I to ogromne dzieło sztuki.

Wielkoformatowe murale

Wielkoformatowe murale to te, które robią największe wrażenie. Ten rodzaj sztuki plastycznej idealnie wpisuje się w nurt street artu, czyli twórczości ulicznej. Na potrzeby akcji stworzyliśmy kategorie, które sam możesz wybrać.

Dołącz do nas

To proste - wyślij zdjęciem na którym nie widać żadnych osób - zgłoś mural i dołącz do ogólnopolskiej społeczności Tropicieli Murali w Polsce.

Dołącz do akcji

Zobacz murale z całej Polski

Pobierz darmową aplikację mMieszkaniec, wybierz Murale w Polsce i ciesz się galerią murali.

Zgłoś Mural

i dołącz do ogólnopolskiej społeczności Tropicieli Murali w Polsce.

    Dane zgłaszającego

    Dane muralu

    Prosimy o zamieszczanie zdjęć samego muralu (bez wizerunku osób, nie dodawaj selfie). Zdjęcia z wizerunkiem, widoczną osobą nie będą publikowane. Należy zaakceptować ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU i UDZIELENIE LICENCJI.

    Lokalizacja muralu